poniedziałek, 4 marca 2013

266. Życie jest cudem

Źródło: http://zyciejestcudem.pl/


Małgosia urodziła się z przepukliną – oponowo rdzeniową, ma uszkodzony kręgosłup. Jest pod opieką wielu lekarzy. Mimo swej choroby jest osobą, dla której nie ma rzeczy nie możliwych.
Czternaście lat leczenia i bardzo wytężonej pracy przyniosło bardzo duże sukcesy, nie tylko zdrowotne, ale także i sportowe. Walczy z chorobą i jednocześnie zdobywa tytuły mistrzowskie w pływaniu, które stało się dla niej nie tylko rehabilitacją, ale przede wszystkim pasją, celem do którego dąży. Dziś do szkoły chodzi tylko w aparatach i o kulach i to jest jeden z wielu sukcesów zdrowotnych. Celem sportowym są Mistrzostwa Świata , Europy , Paraolimpiada.
Niestety, wszystko to wymaga coraz większych nakładów finansowych. Zabezpieczenie w środki farmakologiczne , higieniczne , sprzęt ortopedyczny to codzienność i bardzo duże nakłady finansowe. Jej pasja, pływanie to jednocześnie forma potężnej rehabilitacji, potężnej, bo jej wejście na basen to 100 do 120 basenów, które przepływa na każdych zajęciach a pływa 4 razy w tygodniu na basenach oddalonych nawet o 80 km od miejsca zamieszkania. Są to bardzo duże koszty związane z dojazdami , z opłatami na zawody sportowe, od lat rodzice poszukują sponsora, który chciałby wesprzeć zakup samochodu niezbędnego przy dalszym leczeniu i rehabilitacji ich córki. Kilka lat temu zaciągnięli kredyt bankowy. Dziś to jest już niemożliwe, a przeszło 20 000 km rocznie Małgosia spędza w samochodzie, gdyż cała rehabilitacja była i jest nadal oparta na dojazdach do różnych ośrodków. Na dzień dzisiejszy jeszcze bardziej jest uzależniona od środka transportu.Jak pomóc Małgosi?
WPŁACAJĄC ŚRODKI NA SUBKONTO:
FUNDACJA DZIECIOM
„ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
01-685 Warszawa
ul. Łomiańska 5
NIP:118-14-28-385
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
TYTUŁEM WPŁATY:
611 MAŁGORZATA GRZEGRZÓŁKA – DAROWIZNA NA POMOC I OCHRONĘ ZDROWIA.
Kontakt do rodziców

EWA I ROMAN GRZEGRZÓŁKA
ul. Wspólna 29
08-400 SULBINY
tel: 600998693
e-mail : roman.grzegrzolka@neostrada.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
skype : romekrg4
GG: 175894

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane