niedziela, 1 marca 2015

371. 1 % dla Wojtka

Wojtek w listopadzie 2009 roku miał wypadek samochodowy. Lekarze nie dawali mu szans na przeżycie- był nieprzytomny, niewydolny krążeniowo- oddechowo, doznał uszkodzeń mózgu oraz stłuczenia pnia mózgu, miał połamane żebra i wiele innych obrażeń wewnętrznych.
W marcu 2010 roku u Wojtka nastąpił krwotok mózgowy z przebiciem do komory bocznej. Pojawiły się kłopoty z okiem, które mógł stracić.
W kwietniu 2011 przeszedł embolizację przetoki szyjno- jamistej. Zabieg był bardzo niebezpieczny dla życia, ponieważ przetoka była bardzo duża.
Rok 2014- po 5 latach intensywnej rehabilitacji Wojtek potrafi już samodzielnie chodzić, chociaż występują jeszcze zaburzenia równowagi. Ma coraz mniej kłopotów z rozpoznawaniem przedmiotów, potrafi powiedzieć krótkie, dwusylabowe słowa.
To wszystko dzięki pomocy i wsparciu cudownych ludzi które pojawiły się w życiu Wojtka oraz ogromnym zaangażowaniu jego dwóch kobietek (żony Kamili i córci Jaśminki) :)
Marzeniem Jaśminki jest by jej tatuś w końcu zaczął mówić, powiedział że ją kocha, pobawił się z nią i poszedł na spacer.
Głęboko wierzę, że dzięki Państwa dalszej pomocy te marzenia kiedyś się spełnią.


Strona Wojtka na fb: Wojtek Kurasz Prowadzenie  Kamila

Wojtkowi można pomóc przekazując swój 1% podatku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane