piątek, 25 marca 2011

7. Oliwka Deska

Oglądając pewnego dnia jakiś dokumentalny program natknęłam się na historię Oliwki. Szybko zanotowałam stronę dziewczynki i przeczytałam jej historię bardzo szczegółowo.

Ze strony Oliwki:
http://oliwiadeska.pl/index.php

Oliwia urodziła się z: wadami wrodzonymi twarzoczaszki, tj.: przepukliną oponowo-mózgową (bardzo rzadką wadą wrodzoną ośrodkowego układu nerwowego), co objawia się brakiem kości pokrywy czaszki w części czołowej, dodatkowo ma niewykształcony częściowo prawy łuk brwiowy, brak prawej zatoki nosowej i niewykształconą kość noska. Lekarze nie potrafią nam odpowiedzieć na pytanie, skąd taka deformacja u dziecka. Tłumaczą to nałożeniem się kilku czynników: zanieczyszczenia środowiska, niedoborem kwasu foliowego i witamin z grupy B, większym narażeniem na ryzyko u pierwszego dziecka, czynnik genetyczny wykluczono.
Oliwia ma jedną część twarzyczki nietkniętą, zaś drugą dotkniętą niedokształceniami w rejonie tkanek kostnych i miękkich.
Trudno mi o tym wszystkim pisać, ale uświadomiliśmy sobie z upływem czasu, że sami nie damy rady wyprowadzić Oliweńkę z choroby.
Choćby ze względów finansowych. Od roku bowiem nasze życie toczy się wokół szpitali.


Nie bądźmy nieczuli na los tej niezwykle dzielnej dziewczynki!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane