czwartek, 23 lutego 2012

82. Iza Partyka

Iza Partyka - pomóz jej wygrać życie !!!

http://www.mmgrudziadz.pl/artykul/grudziadz-pomaga-chorej-izie-przylacz-sie-do-akcji

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20120203%2FGRUDZIADZ01%2F410482874&fb_source=message

Jak pomóc Izie?
- przekazując 1 proc. z podatku. KRS 0000225584 Caritas diecezji toruńskiej; w pozycji cel szczególny należy wpisać "DLA IZY PARTYKI”
- wpłacając pieniądze na konto o numerze 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240 z dopiskiem "DLA IZY PARTYKI”
Iza choruje na rzadki rodzaj raka kości, zwany nowotworem Ewinga. Początkowo choroba obejmowała kość krzyżową, a teraz zainfekowała jeszcze miednicę, żebra, obojczyk, łopatki, mostek, kręgosłup i głowę.Leczenie w Chinach to przysłowiowa "brzytwa”, której chwyciła się Iza i jej rodzina, ponieważ w Polsce lekarze rozłożyli ręce. - Powiedzieli, że już nic więcej nie mogą dla mnie zrobić - załamuje głos dziewczyna. - Mój stan jest naprawdę ciężki. Ale nie poddaję się.

Osiemnastolatka nie ma jednak zamiaru się poddawać. - Moja siła i wola walki jeszcze się nie skończyła - napisała Iza na facebook'u. - Istnieje klinika w Chinach, która być może byłaby w stanie mi pomoc i odwrócić moje życie. Niestety, jak się domyślacie, wiąże się to z dość dużymi kosztami. Właśnie teraz zaczyna się moja pawdziwa walka o życie.
Koszt wyjazdu może wynieść nawet 200 tys zł. Iza i jej rodzina nie są w stanie wyłożyć takiej kwoty z własnej kieszeni, a Narodowy Fundusz Zdrowia nie finansuje leczenie za granicą. Dlatego do akcji wkroczyli przyjaciele ciężko chorej dziewczyny. Połączyli siły z Młodzieżową Radą Miasta i kilkudziesięcioma młodymi ludźmi z Grudziądza. Tak powstała akcja "Wiosna dla Izy", w ramach której od przyszłego tygodnia w naszym mieście ruszy intensywna zbiórka pieniędzy na rzecz chorej uczennicy II LO.
- Zbiórka będzie przeprowadzona na terenie całego Grudziądza - mówi Leszek Pawski, przyjaciel Izy i jeden z pomysłodawców akcji. - Od 20 do 24 lutego wolontariusze będą zbierali pieniądze do puszek w centrum i innych zatłoczonych ulicach. W niedzielę, 19 lutego zbiórka odbędzie się przed kościołem w Tarpnie, a 26 lutego także przed innymi kościołami w mieście.
Wolontariusze będą mieli na szyi legitymacje w kolorze bladego różu, na których znajdą się ich dane oraz logo akcji "Wiosna dla Izy".
- Zachęcam wszystkich ludzi do przyłączenia sie do zbiórki. Pomóżmy Izie spełnić marzenia o życiu normalnej nastolatki i studentki Akademii Muzycznej - apeluje Leszek Pawski.
Oprócz zbiórek, młodzież zaplanowała też duży koncert, który odbędzie się w hali na osiedlu Lotnisko juz 17 marca. W tej chwili trwają poszukiwania sponsorów i zespołów, które uświetnią imprezę.
Przekaż Izie 1 % podatku 
Każda złotówka przybliża Izę do wyjazdu na leczenie. Dlatego dziewczyna apeluje o przekazanie jej 1% podatku. Aby to zrobić, wystarczy wpisać w swojej deklaracji podatkowej w pozycji "KRS" numer 0000225584 Caritas Diecezji Toruńskiej, natomiast w pozycji "Cel szczególny" należy wpisać "Dla Izy".
Osoby, które chciałyby dodatkowo wesprzeć Izę, mogą przelewać pieniądze na następujące konto: 28 2030 0045 1110 0000 0064 8240. W tytule przelewu trzeba koniecznie wpisać "Dla Izy".

Przyłącz się i Ty do walki o życie Izy !!!

13 komentarzy:

 1. Oglądałem dziś Sprawę dla Repotera- reportaż o Izie bardzo poruszył moje serce i zwracam sie z wielką prośbą do ludzi dobrego serca aby wspomogli finansowo Izę a także modlitwą, która sprawia cuda. Jestem całym sercem z Tobą:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne słowa. Dziękuję. Wierzę ze Izunia wygra tę walkę.

   Usuń
  2. wczoraj Iza odeszła:[*] zegnaj Izuniu

   Usuń
 2. Oglądałam cały reportaż o Izie z wielkim wzruszeniem
  Iza jesteś Wielka i wygrasz tę walkę!

  PS. Czy jest może organizowana jakaś aukcja charytatywna dla Izy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak! w Grudziądzu i okolicach zauważyć można wolontariuszy zbierających pieniądze na leczenie Izy, organizowane są 'mniejsze' koncerty, ale prawdziwą pomocą, mamy nadzieję, że okaże się koncert wyznaczony na 17 marca w Grudziądzkiej hali na lotnisku! dla Izy zagrają gwiazdy takie jak - Rotten Bark, Honorata 'Honey' Skarbek, Wanda i Banda. Będą również tancerze z you can dance. Start godz. 19. W trakcie imprezy odbędą się również licytacje. Bilety są po 25 zł (ulgowe) i 30 zł ( normalne). Od piątku będzie można je kupić m.in. w kasie teatru. A po feriach trafią również do grudziądzkich szkół.POMÓŻMY IZIE W WALCE O ŻYCIE. ZRÓBMY WSZYSTKO BY TĘ WALKĘ WYGRAŁA!

   Usuń
 3. A czy można coś (np rękodzieło - kartki, notesy) wysłać na tę licytację?
  Podobne akcje dla chorych osób były już na blogach organizowane z dość dobrym skutkiem....a myślę że chętnych blogujących Dobrych Dusz nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za chęć pomocy. Ma Pani na prawdę dobre serducho. Powiem szczerze że nie wiem o licytacjach na rzecz Izki ale spróbuję się dowiedzieć i jak najwcześniej dać znać. pozdrawiam

   Usuń
 4. Proszę podać dane do przelewu... NAZWE/ ULICE/ MIEJSCOWOSC/ KOD POCZTOWY sam numer konta nie wystarczy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj można pobrać druki do przelewów:
   http://wiosnadlaizy.pl/

   Usuń
 5. ja przed chwilą zrobiłem przelew. kilkadziesiąt złotych to kropla w morzu potrzeb ale mam nadzieję, że więcej ludzie się przyłączy. Mój tata wygrał z nowotworem juz kilka lat temu i teraz czuje się b.dobrze czego i innym chorującym życzę!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękny gest z Pana strony. Nie ważne czy wpłaci się 10 zł czy 5, zawsze jest to pomoc. Zawsze przybliża choremu szansę na zdrowie czy życie. Pana tata jest przykładem że nowotwór nie oznacza śmierci. Proszę pozdrowić tatę. Dziękuję za komentarz. Dodają one siły, wspierają i pokazują że są na świecie jeszcze ludzie z wielkimi serduchami. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. własnie wypełniam PIT i cieszę się, że moge przekazać ten 1% na tak szczytny cel, wcześniej wrzuciłam do puszki zbierającej młodzieży, bo wierzę w wygraną IZY, trzymam kciuki i modlę się za nią :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękny gest z Pani strony. Każdy z nas głęboko wierzy w wygraną Izki. pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Komentarze są moderowane