sobota, 3 sierpnia 2013

293. Bo w życiu najważniejsze jest życie- Ola Partyka- neuroblastoma

Źródło: http://aleksandra-partyka.blogspot.com/Na początku tego roku po przebytym zapaleniu płuc, wykonaliśmy Oleńce zdjęcie RTG klatki piersiowej. Opis zdjęcia bardzo nas zmartwił, radiolog sugerował zmiany w płucach typu nowotworowego. W poniedziałek 28 stycznia, przyjęto nas na Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Gdańsku.  Przeprowadzano z nami wiele rozmów. Kilka razy pytano nas czy Olka była jakaś „inna” czy się inaczej zachowywała.  Olka bawiła się, jadła jak zawsze. W zachowaniu naszego dziecka nic nas nie zaniepokoiło. Jedyne,  co nas martwiło to napadowe pocenie naszej córeczki. W ciągu dwóch tygodni badan kontrolnych i po wykonaniu biopsji dowiedzieliśmy się, że Olka ma guza poza płucnego, zlokalizowanego w śródpiersiu tylnym z penetracją do kanału kręgowego. Dokładna diagnoza brzmiała - Neuroblastoma- nowotwór złośliwy tzw. nerwiak płodowy, bez przerzutów, bez amplifikacji MYCN. Początkowo zakwalifikowano Olkę do III grupy ryzyka.  Po dwóch cyklach chemii wykonano badania kontrolne.  Wniosek TK klatki piersiowej bardzo nas zaskoczył. Widoczne przeżuty do kości na 7 i 8 zebrze oraz brak reakcji nowotworu na leczenie chemioterapią. Olka została przekwalifikowana do IV grupy.  Jest to grupa wysokiego ryzyka. Prawdopodobieństwo nawrotu choroby jest bardzo duże. Leczenie jest intensywne i bardzo agresywne.
       Za nami  8 cykli chemii wg protokołu leczenia COJEC, operacja usunięcia guza pierwotnego, oraz cykl chemii TVD. Przed nami operacja usunięcia nowotworu z kanału kręgowego, terapia mieloablacyjna z następowym przeszczepieniem komórek krwiotwórczych (mega chemia i autoprzeszczep szpiku), radioterapia miejsca, w którym znajdował się guz pierwotny. Dodatkowo Olka musi zostać poddana kosztownemu leczeniu przeciwciałami GD-2 przeciwko komórkom neuroblastomy, za granicą. Jest to tzw. leczenie choroby resztkowej, które ma na celu zapobiegnięcie nawrotowi choroby. Terapia jest bardzo kosztowna i nie jest refundowana przez NFZ. Koszt terapii to od 40 do 120 tyś. euro w zależności od miejsca leczenia  (Włochy, Niemcy).  Kwota ta jest dla nas nieosiągalna, dlatego prosimy ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe. Dla nas każda złotówka jest na wagę złota. Nasza córeczka jest dla nas całym światem.  Nasza miłość jest bezgraniczna, dlatego walczymy o jej życie i prosimy Was o pomoc. 
                                                                                  
 Pozdrawiamy rodzice Oli  -  Ania i Darek 


Jak pomóc Oluni?

Jeżeli możecie pomóc Oli, prosimy wpłacać pieniążki na poniższy adres:

Fundacja "ISKIERKA" na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
Warszawa 02-460, Daimlera 2

ING Bank Śląski nr konta: 80 1050 0099 6781 1000 1000 0312

KONTO PODANE POWYŻEJ PRZEZ FUNDACJE ISKIERKA JEST SUBKONTEM TYLKO ALEKSANDRY PARTYKA. SUBKONTO OBSŁUGUJE WYŁĄCZNIE PŁATNOŚCI DOKONYWANE W POLSCE.

DANE DO WPŁAT ZAGRANICZNYCH

Jeżeli wpłata na konto Fundacji ISKIERKA będzie dokonywana poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, bank będzie wymagał od Państwa podania dodatkowych danych identyfikacyjnych:

ING Bank Śląski Oddział w Zabrzu,
ul. Wolności 305, 41-800 Zabrze, Polska

wpłaty w PLN Z ZAGRANICY:
IBAN: PL16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 
BIC (SWIFT): INGBPLPW

wpłaty w EURO Z ZAGRANICY:
IBAN: PL38 1050 1588 1000 0023 1106 1085
BIC (SWIFT): INGBPLPW

I TU KONIECZNIE NALEŻY PODAĆ ŻE DLA ALEKSANDRY PARTYKA
(PONIEWAŻ SĄ TO OGÓLNE KONTA FUNDACJI ISKIERKA)


Oleńka na fb (kliknij w zdjęcie poniżej)


Kontakt z bliskimi Oleńki:
Mama Ania:  tel.: 694 397 785
Tata Darek: tel.: 668 394 136
e-mail:  annadariusz.partyka@gmail.com
Ciocia Beata: tel.:  539 301 301
 
kliknij by powiększyć!

kliknij by powiększyć!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane