czwartek, 10 maja 2012

135. Szymek i jego walka z neuroblastomą!

Źródło: http://szymonefler.blogspot.com/

Historia choroby


 Szymek urodził się 11 grudnia 2009 roku w Hrubieszowie i otrzymał 10 pkt. w skali Apgar. Jest synem Moniki i Marcina Eflerów i ma starszego o 12 lat brata Eryka. Jako niemowlak rozwijał się prawidłowo, nie chorował, będąc jak wszystkie maluchy w tym okresie największą pociechą dla całej rodziny.

 Na miesiąc przed 2 urodzinami (listopad 2011) z Szymkiem zaczęło się dziać coś złego. Przez dwa tygodnie utrzymywał się stan podgorączkowy, pocenie się, brak apetytu, zmiana usposobienia i coraz bardziej zauważalny spadek wagi. Gdy kolejny lekarz nie mógł postawić diagnozy otrzymaliśmy skierowanie do Kliniki Hematologii Onkologii Dziecięcej w Lublinie. Każdy kolejny dzień nie przynosił dobrych wiadomości a po serii badań usłyszeliśmy diagnozę: NEUROBLASTOMA III stopnia N-mcy(+) z wysokim ryzykiem przerzutów – nowotwór złośliwy.


 Od tamtej pory wszystko w naszym życiu wygląda inaczej. Pomijamy ilość łez które się przelały, ból i strach, wierzymy że wszystko będzie dobrze, nasze życie wróci do normy a Szymek do zdrowia.  Leczenie Neuroblastomy jest bardzo długie, bolesne i wymaga prawie ciągłego pobytu w szpitalu. Czeka nas mnóstwo badań, zabiegów i rozłąka z domem oddalonym od szpitala o ponad 120 km.

 U Szymka po USG jamy brzusznej wykryto po lewej stronie guza wywodzącego się z nadnercza. Leczenie rozpoczęto serią chemioterapii przygotowującej do zabiegu usunięcia guza. Kolejnymi planowanymi etapami maja być zabiegi chemii pooperacyjnej, radioterapii, megachemioterapi, autoprzeszczep komórek macierzystych. Lekarz stwierdził niepewne rokowania ze względu na możliwość pojawienia się przerzutów. Ale wierząc że rak to nie wyrok jesteśmy silni i podejmujemy walkę!Apel o pomoc

Szanowni Państwo!

 Jesteśmy rodzicami 2-letniego Szymonka. Zwracamy się do ludzi dobrego serca z prośbą o pomoc w naszej walce z nowotworem złośliwym – Neuroblastomą. Szymek od listopada 2011 roku przebywa w Dziecięcym Szpitalu  Klinicznym w Lublinie. Przeszedł już 8 sesji chemioterapii. Czeka go operacja usunięcia guza, autoprzeszczep szpiku oraz dalsze wielomiesięczne leczenie w szpitalu.

 Do chwili postawienia diagnozy zawsze radziliśmy sobie sami. Jednak obecne możliwości finansowe rodziny okazały się niewystarczające w konfrontacji z wymogami ciągłego i tak intensywnego leczenia naszego synka. Ciągłe dojazdy do oddalonego szpitala, koszty pobytu na miejscu, wyżywienie i leki przekraczają możliwości finansowe rodziców. 

 Szymek jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, jeżeli chcielibyście nam pomóc, prosimy o wpłatę na konto fundacji:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5
01-685 Warszawa
Nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 17052 Efler Szymon - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Bardzo Dziękujemy!


Kontakt

mail: szymonefler@gmail.com
tel.: 510 283 607 - Monika (mama)
       510 283 679 - Marcin (tata) ef-mar@wp.pl
       500 600 208 - wujek Arek (administrator bloga)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane