czwartek, 31 maja 2012

140. Wszyscy piszmy listy do Natalii!Na pewnej małej, norweskiej wysepce żyje pięcioletnia, ciekawa świata dziewczynka. Znają ją w każdym okolicznym sklepiku - bo kocha rozmawiać z ludźmi. Prawdziwe słońce na onkologii. Natalka kocha też przyglądać się robalom, roślinom z bliska, uwielbia dinozaury, budyń i... dostawać pocztówki.

Proponuję, by Ci, którzy tego zechcą, wysłali najładniejszą pocztówkę ze swoich okolic, czy też wg własnego pomysłu, może być w kopercie z torebką budyniu (w NO go nie ma). Gdy wyjedziecie gdzieś na wakacje - też wyślijcie pocztówkę - z ładnymi widokami, z roślinami z bliska, ze zwierzątkami - pole do popisu jest wielkie.


Koszt wysłania - kilka zł, a radość dziecka - niesamowita :)


Natalia Polbratek
Postboks 16
6861 Leikanger
Norway


Kilka słów o Natalce, które napisała jej mama:

Natalia uwielbia wszystko co związane jest z końmi i kotami a także kwiatami. Gdy była zima, dziewczynka wszędzie dojrzała kwiatki - na obrazku u lekarza, w książce i ciągle pytała kiedy będzie lato i kwiaty? Natalia to nie taka cicha szara myszka, nie boi się ludzi, w sklepach ja znają, bo jak tylko wejdzie to zawsze idzie coś pomagać, układać. Jest lubiana gdzie się tylko pojawi, ze wszystkimi gada, czasem aż za dużo :) Aha, zapomniałam, ze Natalka kocha budynie!!! Kiedyś jak Natalia była chora, jakieś przeziębienie czy coś, to raz dwa budyń i Natalka była zdrowa (…). No wiecie, myślałam, że teraz budynie też pomogą, że psychika działa na ciało... Tylko coś nie pomogły...Grunt że Natalia ostatnio się chwaliła w szpitalu, że mama jej polski budyń ugotowała a Norwedzy patrzyli: a co to? Zupa waniliowa czy co? Natalia jest bardzo aktywna, to nie takie dziecko spokojne. Natalia jak nie tańczy, to gra w coś albo maluje, gotuje ze mną, wszystko zrobi o co się ją poprosi...I ma fazę na dinozaury ostatnio, więc cokolwiek w tym temacie tez mile widziane:)


Więcej o Natalce można przeczytać na forum:
http://forum-norwegia.net/viewtopic.php?f=18&t=22338&sid=54dfc68c4b938a6aa9cff3ac0b72a8d3

http://www.iswinoujscie.pl/artykuly/22023/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane