poniedziałek, 3 grudnia 2012

234. Klaudunia Pająk

Źródło: http://www.klaudiapajak.pl/


O Klaudii


Klaudia Pająk urodziła się w grudniu 2006 roku. Pochodzi z Pisarzowic koło Bielska Białej. Jest słodką, zawsze uśmiechniętą i pełną energii dziewczynką . Takie kochane, małe, pogodne dziecko, zwariowane na maxa. Uwielbia malować, jest miłośniczką gier edukacyjnych, planszowych oraz komputerowych. Jako sympatyk pływania bardzo tęskni za wyprawami na basen, które ze względu na chorobę są obecnie niemożliwe.

Historia choroby


Klaudia zachorowała w listopadzie 2011 roku. Pierwsze objawy choroby rozpoczęły się od zapalenia stawu biodrowego objawiającego się bólami głowy, kręgosłupa oraz nóg. Początkowo była leczona w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku Białej. Następnie została przekazana do Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu do diagnostyki powiększonych węzłów chłonnych szyjnych, niedokrwistości i dolegliwości bólowych stawu biodrowego prawego. Na podstawie badania histopatologicznego ostatecznie postawiono rozpoznanie NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY – NEUROBLASTOMA w IV stopniu zaawansowania klinicznego. Jedyna dobra wiadomość była taka, że amplifikacja genu NMYC okazała się ujemna, czyli dawała większe szanse na wyleczenie. Ze względu na liczne zmiany w obrębie kośćca, córkę skonsultowano również chirurgicznie, w konsekwencji czego zalecono stosowanie gorsetu ortopedycznego obejmującego odcinek kręgosłupa.
Obecnie Klaudia jest po chemioterapii COJEC – VIII cykli, II cykle TVD, po zabiegu usunięcia nadnercza prawego ( 04.06.2012- Samodzielny Szpital Kliniczny w Zabrzu – Oddział Hematologii i Onkologii dziecięcej ), mega chemioterapii wspomaganą autologicznym przeszczepem szpiku kostnego ( 08-09.08.2012 – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy – Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych w Krakowie Prokocimiu ) oraz radioterapii ( 09.10-26.10.2012 – Centrum Onkologii – Oddział w Gliwicach ). Choroba jest bardzo niebezpieczna i podstępna. Przeszliśmy cały program leczenia dostępny w Polsce. Po roku skomplikowanego i ciężkiego leczenia, córka ma tylko 30 % szansy na to, że nie nastąpi nawrót tej złośliwej choroby. Klaudusia została zakwalifikowana do dalszego leczenia przeciwciałami anty GD2 i interleukiną w klinice w Greifswaldzie w Niemczech. W Polsce to leczenie jest niedostępne i nierefundowane przez NFZ . Zastosowanie powyższego leczenia zwiększa jej szanse o dodatkowe 20%, a nawet istnieje możliwość CAŁKOWITEGO wyleczenia.
Chcemy mieć pewność, że zrobiliśmy wszystko co możliwe dla naszej córeczki - dlatego z CAŁEGO SERCA prosimy Was o pomoc.
Koszt leczenia w Klinice Pediatric Hematology and Oncology w Niemczech przekracza nasze możliwości finansowe – szacowana kwota to około 120 tysięcy euro ( ok 490 tysięcy złotych ) ! Dzięki wsparciu Fundacji Iskierka mamy na koncie już 60 tysięcy złotych ( wpływ z tytułu 1 % podatku ). Pozostaje nam do zgromadzenia około 430 tysięcy złotych ! …..
Jedyne co nam pozostało to zebrać w jak najkrótszym czasie środki na wyjazd, skorzystać z tej terapii i spróbować w końcu zapomnieć o tej chorobie.
Na szczęście mamy wokół siebie wiele osób, które chcą nam w tym pomóc i wszystkim za to SERDECZNIE dziękujemy !
Prosimy Was o wsparcie i pomoc w dalszej zbiórce pieniędzy ….
Z podziękowaniem z całego serca.
Rodzice Izabela i Jacek Pająk wraz z córką Klaudią.
 
 

Jak pomóc ?


Jeżeli możesz, to prosimy przelej dowolną kwotę na wybrane konto:
Fundacja „Iskierka” na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
00-838 Warszawa, ul. Prosta 51
ING Bank Śląski nr konta :
30 1050 1588 1000 0023 0342 1412
Na hasło „KLAUDIA PAJĄK”
 
 
 
RODZICE
Jacek Pająk ( Tata)
tel. 513 195 380
Izabela Pająk ( Mama)
e-mail: izapajak80@interia.pl
KLAUDIA W INTERNECIE
www.klaudiapajak.pl,
www.facebook.com/zbieramy.org,
www.youtube.com/user/zbieramy,
WSPÓŁPRACA
Jeżeli posiadasz własne strony www, jesteś aktywna/y w portalach społecznościowych, masz pomysł jak zebrać fundusze na dalsze leczenie Klaudii z wykorzystaniem internetu. Proszę o kontakt mailowy: poczta@zbieramy.orgBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane