środa, 5 grudnia 2012

235. Wielkie kroki małego człowieka

 
 
 
 
Prośba o pomoc dla Fabianka

Fabian urodził się w 35 tygodniu ciąży przez cesarskie ciecie, trzy-krotnie owinięty pępowiną wokół szyji, w ciężkiej zamartwicy, z 1 punktem w skali Agar. Od razu został zaintubowany. Aby zminimalizować skutki niedotlenienia mózgu poddany został hipotermii metoda Coll-Cap. Nastąpił u niego całkowity zanik odruchu ssania i połykania. Karmiony jest sondą. W badaniu MR głowy stwierdzono znaczny uogólniony zanik korowo podkorowy, zmiany niedokrwienne w obu półkulach. W wieku 3,5 miesiąca z powodu dysmorfii twarzoczaszki ( podejrzenie sekwencji Pierre- Robin) i zaburzeń oddychania wykonano zabieg tracheotomii.
Badanie potencjałów wzrokowych wykazało zachowane przewodzenie nerwowe ale znacznie spowolnione. Fabian nie skupia wzroku na przedmiotach, nie wodzi oczami, nie trzyma główki. Ma wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach górnych, tułów natomiast jest wiotki. Jego rozwój psychoruchowy jest opóźniony. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji ruchowej, logopedycznej i okulistycznej oraz opieki gastrologicznej.
Koszty rehabilitacji, leków, środków opatrunkowych SA ogromne i w znacznym stopniu przewyższają możliwości finansowe naszej rodziny. Zatem prosimy o wsparcie, które pomoże nam w intensywnej rehabilitacji Fabiana.

Przekaż nam swój 1% podatku
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO
KRS 0000186434
z dopiskiem 41/A Andrzejewski Fabian
Wpłaty indywidualne prosimy kierować
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO
Stawnica 33 77-400 Złotów
Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie oddział Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
z dopiskiem 41/A Andrzejewski Fabian

Kontakt z Panią Elą mamą Fabianka: mala_1919@poczta.fm
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane