czwartek, 8 maja 2014

353. Ortezy dla Amelki! Prośba o pomoc.

Strona Amelki: www.amelkakowalczyk.pl


Daria Anders-Kowalczyk
ul. Sławka 38/6 Katowice
tel: 518 342 210
www.amelkakowalczyk.pl


Prośba


                
            Zwracam się z prośbą o pomoc dla córki Amelii Kowalczyk , chorej na artrogrypozę – chorobę mięśni i stawów objawiającą się nienaturalnymi zniekształceniami oraz przykurczami. W przypadku Amelki zniekształcenie dotyczy stóp, kolan oraz bioder.
Szanowni Państwo Amelka w marcu tego roku skończyła pięć lat, od trzech lat leczona jest w niemieckiej klinice ortopedycznej w Aschau specjalizującej się w leczeniu artrogrypozy. Od urodzenia zmaga się z chorobą. Pierwszy gips na nogi założono jej gdy miała tydzień, od tego czasu nieustannie przechodzi operacje, zabiegi, masaże i rehabilitacje. W marcu 2011r. dzięki życzliwości wielu osób odbyła się w niemieckiej klinice operacja lewej stopy córki, dwa miesiące później zoperowana została prawa stopa, natomiast w kwietniu 2012r., dr Stefan Mehler z dziecięcej kliniki ortopedycznej w Aschau zoperował lewe kolanko Amelki. Żeby Amelka mogła chodzić, zakupić trzeba było specjalistyczne ortezy na nogi firmy POHLIG umożliwiające naukę chodzenia (koszt ortez to kwota 10.000 EUR) Na dzień dzisiejszy dwukrotnie zakupiliśmy ortezy . Do tej pory Amelia była dzielna. Teraz bez pomocy innych  może nie dać sobie rady. Ciągle wymagane jest  zaopatrzenie ortopedyczne – ortezy na nogi.
Jak najszybciej musimy udać się do Niemiec zakupić nowe ortezy na nogi  (podczas poprzedniej wizyty w Aschau poinformowali nas o tym ortycy z firmy POHLIG). Na dzień dzisiejszy nie posiadamy wystarczających środków finansowych na zakup nowych ortez (posiadamy kwotę około 5.000 PLN złotych oszczędności, Fundacja Polsat dofinansuje leczenie w wysokości 4.000 PLN natomiast Fundacja Państwa Czarneckich kwotą 5000 PLN, wciąż brakuje 25.000 PLN ).
 Orteza jest niezbędna do nauki samodzielnego chodzenia. Spełnia ona także funkcję korygującą, utrzymuje stopę w odpowiedniej pozycji, nie pozwalając wrócić jej do stanu sprzed leczenia operacyjnego (szpotawość) oraz będzie powodowała zgięcie lewego kolana uwalniając je od przykurczu. Być może dzięki nim Amelka nauczy się zginać kolanko i dzięki temu pojedzie na rowerze lub wejdzie samodzielnie na schody. Dzięki szynom na nogi postawa Amelki jest prosta zapobiegają więc skrzywieniu kręgosłupa. Tylko w nich jest naprawdę szczęśliwa. Postępy w leczeniu także dzięki codziennej rehabilitacji są ogromne, mamy więc nadzieję, że będą to nasze ostatnie ortezy. Jednak na chwilę obecną konieczny jest ich zakup. Podczas ostatniej wizyty kontrolnej w niemieckiej klinice lekarz prowadzący poinformował nas, iż na chwilę obecną ortezy są bardzo ważne, jeżeli nie pomogą w zgięciu lewego kolana za około rok naszą córkę czeka operacja kolanka na kościach. A ta jest ostatecznością. Wierzymy, że i tym razem szyny pomogą.
          Amelka jest bardzo silną, pogodną dziewczynką, z ogromną wolą walki z chorobą. Jest dla nas najważniejsza, nasze potrzeby, pragnienia, realizacja zawodowa zeszły na drugi plan. Córka jest bardzo szczęśliwa i dumna z siebie kiedy może być samodzielna. Wierzymy, że będzie chodziła bez szyn. Nie możemy teraz, kiedy już tyle osiągneliśmy: trzy operacje, piękne stopy i kolanka, możliwość samodzielnego poruszania się, poddać się.
Cena ortez jest jednak bardzo wysoka, NFZ nie refunduje leczenia córki, a dla nas rodziców kwota zakupu szyn jest ogromna, nie jesteśmy w stanie sami zakupić ortez dla Amelki, dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie i pomoc.
           Nasza sytuacja materialno-bytowa (tata dziecka do 1 marca 2011r. prowadził firmę budowlaną, którą zawiesił z powodu strat,  podjął pracę za granicą w branży budowlanej, aktualnie ubiega się o urlop ojcowki z tytułu urodzenie drugiej córki, natomiast mama po ukończeniu studiów dziennikarskich zajęła się sprawowaniem opieki nad chorą córeczką) nie pozwala nam na pokrycie kosztów zakupu specjalistycznych, niemieckich ortez na nogi firmy POHLIG. Kosztorys zakupu ortez to kwota 9.098,38 EUR.
           Szanowni Państwo w związku z powyższym bardzo proszę o pomoc.
Jeżeli zachcą Państwo pomóc proszę o wpłatę nawet symbolicznej złotówki na konto Fundacji, której Amelka jest podopieczną:


Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, gm Bielany
Bank BPH S.A. nr konta 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 
z dopiskiem: 11365, Amelii Darii Kowalczyk - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia 
                                                                                                                                                               
                                                                                                                                              
Z wyrazami podziękowania:
                                                                                                                                                
Daria Anders-Kowalczyk
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane