piątek, 16 maja 2014

354. Ratujmy serduszko Poli Bieleckiej!


Historia
Pola wraz ze swoim braciszkiem Stasiem, przyszła na świat 7 lutego 2014 roku w Warszawie. Zaraz po urodzeniu córeczka otrzymała 9 punktów w skali Apgar ze względu na niską wagę urodzeniową. Była taka śliczna i nic nie wskazywało, że coś jej dolega. Byliśmy przeszczęśliwi mając przy sobie dwojkę tak długo wyczekiwanych maluszków. Niestety nasza radość została brutalnie przerwana już następnego dnia, kiedy to podczas rutynowego badania Pani pediatra usłyszała niepokojące szmery nad sercem Poli. Zaniepokojeni tym faktem lekarze rozpoczęli szczegółowe badania, które potwierdziły nasze największe obawy, iż dziewczynka ma wadę serca. Jeszcze tego samego dnia Pola została przewieziona na oddział kardiologiczny do szpitala dziecięcego na Litewskiej w celu dalszej diagnostyki. Wtedy jeszcze mieliśmy nadzieję, że to nic poważnego, że wszystko się wyjaśni, że będzie dobrze. Niestety, po badaniach w szpitalu została postawiona diagnoza: Dwunapływowa lewa komora z przełożeniem naczyń wielkich i zwężoną tętnicą płucną ( serce jednokomorowe). Pani kardiolog wyjaśniła nam, że jest to poważna, złożona wada serca, która wymaga min. 2- etapowego leczenia operacyjnego na otwartym sercu. Pierwsza operacja miałaby się odbyć gdy Pola skończy pół roku. Takiej diagnozy nie spodziewalibyśmy się nawet w najgorszych snach.
Po dwutygodniowym pobycie w szpitalu Pola mogła po raz pierwszy przyjechać do domu, gdzie czekał na nią jej braciszek. 
Od tamtego czasu nasza córeczka jest stale kontrolowana w szpitalu na Litweskiej, średnio co 3 tygodnie w oczekiwaniu na pierwszy etap operacji. Nieświadoma swojej choroby Pola jest niezwykle pogodnym i pełnym życia dzieckiem.

Pełni obaw o nasze maleństwo jak każdy rodzic chcemy zapewnić możliwie najlepszą opiekę medyczną i doświadczenie najlepszego kardiochirurga w Europie. Dlatego też postanowiliśmy powierzyć leczenie Poli w ręce profesora Edwarda Malca, który zakwalifikował Polę do operacji w Klinice w Münster – Niemcy. Operacja ta jest przewidziana na sierpień 2014 r. Jej planowany koszt wraz z niezbędnymi badaniami to 37. 500,00 euro. Jest to kwota, która przekracza nasze możliwości. Dlatego kierujemy naszą prośbę do Wszystkich, którzy chcą pomóc ratować naszą Polę o wsparcie finansowe. Każda nawet najmniejsza kwota przybliży nas do terminu operacji a tym samym da szansę naszej córeczce na życie.

Z góry wszystkim serdecznie dziękujemy,

Lidia i Paweł Bieleccy,
Rodzice Poli


Jak pomóc?
Poli można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:

Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Pola Bielecka”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk

oraz przekazując mu 1% podatku. Aby tego dokonac w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wpisz KRS 0000290273. W rubryce "Informacje uzupełniające. Cel szczegółowy 1%" wpisz POLA BIELECKA. Dziękujemy!

Na pierwszym planie Pola, na drugim jej braciszek Staś

Profil Poluni na fb (kliknij w baner poniżej):

Wydarzenie na stronie Siepomaga (kliknij w baner poniżej) :

Kontakt:


Apel do pobrania!

2 komentarze:

  1. Ja pomogłam o to samo proszę innych :) Liczy sie każdy grosik

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Razem z Paulą, rodzicami Poli proszę o pomoc :) Pomaganie jest fajne :)

      Usuń

Komentarze są moderowane