środa, 21 maja 2014

355. Walka o marzenia- Wiktorek

Źródło:http://www.mamawiktora.blogspot.com/

Wiktor urodził się 28.09.2010r w 37 tygodniu ciąży. W siódmej dobie jego życia zdiagnozowano wylew II stopnia do lewej komory mózgu.
Borykał się także z poszerzoną miedniczką lewej nerki, jeszcze na oddziale noworodkowym przeszedł trzy fototerapie.
Od urodzenia jego prawa nóżka była masowana z powodu nieprawidłowego ułożenia.
Rokowania były różne mógł nie mówić, nie chodzić, nie widzieć…
Przygodę z rehabilitacją zaczął mając 2,5 miesiąca. Korzystał wówczas z opieki specjalistów we wrocławskim Ośrodku „Promyk Słońca”.
Od 2013 roku rehabilitacją Wiktorka zajęli się specjaliści z SPD „Tęcza” w Oławie oraz terapeuci z Poradni-Psychologiczno Pedagogicznej w Oławie.
Dziś Wiktor boryka się z opóźnionym rozwojem psychomotorycznym. Wszystkie umiejętności przychodzą mu bardzo ciężko i są okupione wysiłkami terapeutów. Jest nadpobudliwy i nie umie skupić się na wykonywanych czynnościach przez dłuższy czas. W najbliższym czasie będzie z tego powodu objęty opieką Poradni Zdrowia Psychicznego.
Wiktorek osiągnął już wiele i rokuje dobrze. Ma szanse na naukę w ogólnodostępnej szkole i na pełną samodzielność w przyszłości.
Jednakże niezbędna jest stała rehabilitacja.
Aktualne orzeczenie o niepełnosprawności wydane jest do dnia 15.05.2016 roku. Wiktor posiada także opinię o potrzebie wczesnego wspomagania wydaną do czasu rozpoczęcia przez niego nauki w szkole.

Jak pomóc?
Wpłaty

1%

Kontakt z mamą Wiktorka poprzez portal fb: Magdalena Marzec 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane