czwartek, 5 kwietnia 2012

116. Siepomaga, Amerykański Sen Kai, Helenka w opałach

Amerykański Sen Kai, chcesz pomóc? kliknij- http://www.siepomaga.pl/f/mamserce/c/479


9-letnia Kaja urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem genetycznym – zespołem Aperta. Główne cechy tej choroby to przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych prowadzące do deformacji twarzoczaszki, palcozrost dłoni i stóp, rozszczep podniebienia, zbyt szerokie rozstawienie gałek ocznych.

Kaja to cudowna dziewczynka. Mimo że od swoich narodzin spędziła mnóstwo czasu w szpitalach i przeszła już 11 poważnych operacji, świetnie integruje się z najbliższym otoczeniem, a nowi znajomi nie stanowią dla Niej żadnego problemu. Dziewczynka bardzo lubi pływać, a ostatnio jej pasją stały się konie. Jak mówi nam jej mama - to na razie początki, ale zaangażowanie z Jej strony jest ogromne.
W 98% przypadków mutacje wywołujące zespół Aperta pojawiają się u dzieci zdrowych rodziców. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1:65 000.

Przed Kają kolejna, najważniejsza operacja - dwuetapowa korekcja twarzoczaszki i czaszki polegająca na wysunięciu środkowej części twarzy do przodu.
Planowany zabieg nie tylko przywróci Kai prawidłowe proporcje twarzy, ale przede wszystkim ułatwi jej oddychanie i pozwoli uchronić wzrok przed uszkodzeniem.

Wykonania tej skomplikowanej operacji podjął się dr Jeffrey A. Fearon z Dallas w stanie Teksas w USA. Jednak warunkiem zakwalifikowania się do zabiegu jest wpłata 180 000 złotych (58 000 $). Kwota ta obejmuje opiekę pediatry, lekarza na OIOM-ie, neurochirurga, anestezjologa oraz pokrywa koszty badań, sali operacyjnej, pobytu na oddziale intensywnej terapii i samej operacji.

Tak ogromnej sumy rodzina nie jest w stanie zdobyć we własnym zakresie. Dlatego w jej imieniu zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu części potrzebnej kwoty 10 000 złotych.


Każda, nawet najmniejsza wpłata będzie dla Kai bardzo cenna! Więcej o Kai możecie przeczytać na jej stronie internetowej.

Helenka w opałach, chcesz pomóc? kliknijhttp://www.siepomaga.pl/f/sercedziecka/c/475

 Helenka ma niespełna roczek. To niebieskooka, uśmiechnięta dziewczynka. Przyszła na świat 6 maja 2011 roku. Dziewczynka urodziła się z chorym serduszkiem.
Wada jest złożona i trudna w leczeniu. Izomeryzm prawostronny serca i żołądka (z lewej strony), ubytek przegrody przedsionkowo-komorowej ze wspólną zastawką przedsionkowo-komorową, niedorozwój lewej komory, odejście aorty i pnia płucnego z prawej komory, zastawkowe zwężenie pnia płucnego, prawostronny łuk aorty i dekstrokardia.

Helenka jest już po pierwszej operacji przeprowadzonej w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Wada jest na tyle skomplikowana, że dziewczynkę zakwalifikowano do grupy wysokiego ryzyka.

Rodzice zdecydowali się na konsultację z profesorem Edwardem Malcem z kliniki w Monachium. Helenka otrzymała termin, który upłynął cztery miesiące temu - rodzice nie zdążyli zebrać kwoty potrzebnej na operację. Upływający niemiłosiernie czas działa na niekorzyść dziewczynki i jej chorego serduszka.

Koszt operacji to ponad 84 000 złotych plus koszty dojazdu i pobytu na miejscu. Kwota ta wciąż jest nieosiągalna dla rodziców dziewczynki, dlatego zwracamy się do Was, Drodzy Pomagacze z prośba o wsparcie finansowe. Poprzez Siepomaga.pl chcemy zebrać część potrzebnej kwoty, 10 000 złotych. Helenka jest wpisana na listę oczekujących. Gdy tylko zostaną zebrane pieniądze, będzie niezwłocznie operowana. Jeżeli się uda, Helenka ma szansę na operację jeszcze w kwietniu.

Helenka uwielbia naleśniki z musem jabłkowym, programy o psach i bajkę „Małe ZOO”.
Jest dosyć muzykalna - lubi tańczyć i słuchać piosenek.

Od dwóch tygodni dziewczynka próbuje raczkować, ale idzie jej to bardzo mozolnie. Robi zaledwie kilka „kroków”, po czym musi odpocząć. Wynika to z niewydolności krążeniowej - szybko się męczy, a jej oddech jest ciężki i nierównomierny. Operacja serca jest konieczna. Brak jest u dziewczynki lewej komory serca, dlatego też kolejne operacje będą zmierzały do przygotowania jednokomorowego serca dla dziewczynki. Więcej o Helence przeczytacie na jej stronie internetowej.

 
Każdy Wasz grosz jest dla nas na miarę złota.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane