poniedziałek, 9 kwietnia 2012

119. Irminka Rychlicka

Źródło: http://www.pomoz-irmince.blogspot.com/

Nasza historia

,,Życie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marzeń, jest tylko zupełnie inne..."


Kiedy urodziła sie Irminka, musiałam nauczyć sie żyć na nowo. Nasza historia zaczyna się od mojej drugiej ciąży z Irminką i regulnych wizyt u lekarza, który zapewniał mnie, że wszystko jest w porządku z dzieckiem. Kiedy pytałam czy wszystko jest dobrze, stwierdził, że dziecko ma serce zdrowe. Długo oczekiwałam na pojawienie sie dziecka. Dnia 17.09.2009 r. o godzinie 5:20 z masą ciała 2360 g i 10 pkt Apgar przyszła na świat nasza córeczka. Byłam taka szczęśliwa, że synek ma zdrową, śliczną siostrę. Szczęście długo nie trwało- pielegniarka przebierajac córkę w 3 dobie po porodzie chciała zmierzyć temperaturę, kiedy włożyła termometr do tyłka zauważyła, że jest coś nie tak. Okazało się, że córka ma zarośnięty odbyt. Świat w jednej chwili mi sie załamał, kiedy usłyszałam że malutka oprócz zarośniętego odbytu ma także szmer nad sercem. Nie mogłam zebrać myśli, a ojciec dziecka nie chciał przyjechać, tak jakby było mu to obojętne.

W 6-tej dobie po urodzeniu córeczki przewieziono nas do Katedry i Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Onkologicznej w Szczecinie na zabieg. Niestety, to nie był koniec złych wiadomości. Kiedy przyjechaliśmy lekarz pytał czemu tak późno. Po obejrzeniu małej powiedział, że dziecko ma zarośnięcie odbytu z przetoką do przedsionka pochwy, czyli wypróżniała się pochwą. Zaczęła być przygotowywana do zabiegu. Kiedy rozmawiałam z lekarzem, powiedział, że Irminka wymaga nie jednej operacji, ale trzech. Widziałam jak cięzko było to lekarzowi mi przekazać bo miałam wtedy 19 lat. Siedziałam prawie całą noc przy niej, patrząc na jej malutkie rączki, a kiedy słyszałam jak płacze, serce mi się kroiło.

Następnego dnia malutka przeszła operację wyłonienia przetoki dwulufowej na esicy 46.031, czyli jelita by kał mógł wychodzić przez jelito, a nie przez pochwę. W przeciwnym razie doszło by do zakażenia i mogła by umrzeć. Wtedy już wiedziałam, że czeka nas długa droga leczenia. Kiedy zadzwoniłam do ojca dzieci stwierdził, że rozsiewam panikę i nie przyjedzie. Wiedziałam, że już kogoś ma. Zastanawiałam się, dlaczego my, dlaczego to nas spotkało. Od tamtej chwili sie z nami nie skontaktował. Jedno mnie cieszyło, że mam wsparcie w rodzinie, że nie jestem sama, a córeczka po operacji ma się dobrze, ale jednocześnie nie wiedziałam, czy poradzę sobie ze zmienianiem takiemu maluszkowi woreczków i czy nie uszkodze jelita, ale lekarze mnie tego wszystkiego nauczyli, więc dnia 3.10.2009  przywiozłam córeczke do domku.

Braciszek nie wiedział co sie dzieje i pierwszą jego reakcją na siostrę był płacz. Nastepne miesiące oczekiwaliśmy na drugą operację stomii. W lutym 2010 roku córka przeszła drugą operację odtworzenia odbytu sposobem Pena, po czym była niewydolna oddechowo, musiała mieć przetaczaną krew i przekazano Ją do centrum leczenia urazów wielonąrzadowych celem wybudzenia i ustabilizowania stanu ogólnego. Kilka dni po operacji córkę zaczęto hegarować specjalnymi metalowymi prętami, co pomogło córeczce podczas wypróżniania się, odbyt jej musi mieć odpowiednia wielkość. Irminka nadal jest dziś hegarowana, choć już nie tak często. W czerwcu przeszła operacje zamknięcia kolostomii. Wydawało by sie, że to zabieg, ale czekały nas kolejne niespodzianki. Córka doznała udaru mózgu ogniska niedokrwienia w płacie czołowym i ciemieniowym, epilepsji i niedowładu lewostronnego. Została przewieziona na neurologię, gdzie leczono ataki padaczki.

Po wizycie u kardiologa przeżyłam szok- szmery okazały się wadą serca Tetralogią falotta asd II z gradientem komorowo- płucnym, ubytek miedzyprzedsionkowy o średnicy 0,8 z przeciekiem dwukierunkowym oraz ubytek miedzyprzedsionkowy o średnicy 0,6 cm. Jest to siniczna wada serca. Cały czas mamy niestety pod górke. Jesteśmy już po operacji serca. W Klinice w Poznaniu spędziliśmy półtora miesiąca. Malutka złapała ropne zapalenie ucha z bakterią coli i grzybem kandida, przy czym okazało się, że mała ma kolejną wade wrodzoną, bo nie ma grasicy- organu odporności i padło podejrzenie zespołu DiGeorge'a.


Mamy nadzieję, że uda nam sie zebrać pieniażki na rehabilitacje Irminki. Igorek bardzo by chciał, żeby Irminka razem z nim biegała, czasem chce bawić sie z Nią w berka, ale tłumaczę mu, że jego dzidzia nie umie biegać ani chodzić. Wychowuje sama dzieci i nie jestem w stanie opłacić córeczce rehabilitacji, która jest naszą wielką szansą na dalszą przyszłość, dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc dla Irminki.


FUNDACJA- SUBKONTO

Irminka jest podopieczną Fundacji SŁONECZKO.Środki pieniężne na rehabilitację Irminki można wpłacać na konto:

FUNDACJA POMOCY OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM "SŁONECZKO"
Stawnica 33
77-400 Złotów

SBL: ZAKRZEWO

NUMER KONTA:
89894400030000208820000010

z dopiskiem: 
NA LECZENIE I REHABILITACJĘ IRMINY RYCHLICKIEJ, 51/RIrminka posiada również swoje subkonto w Fundacji ZŁOTOWIANKA.
ul. Widokowa 1
77-400 ZłotówDarowizny na leczenie i rehabilitację Irminki można przekazywać na konto:


Spółdzielczy Bank Ludowy w Zakrzewie

Numer konta:
25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

koniecznie z dopiskiem: Rychlicka Irmina R/8


Operacje zagraniczne wymagają użycia SWIFT CODE: GBWCPLPP

1% PODATKU DLA IRMINKIMożesz pomóc Irmince, przekazując 1% podatku na Jej leczenie i rehabilitację.

KRS: 0000308316

cel szczegółowy 1%:
IRMINA RYCHLICKA R/8


KONTAKT Z MAMĄ IRMINKI: anita995@tlen.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane