sobota, 7 kwietnia 2012

118. Helenka Lasota

Źródło, strona Helenki- http://www.serce-heli.pl

Helenka

Jesteśmy rodzicami  10-miesięcznej Helenki, która przyszła na świat 6 maja 2011 roku. Helena urodziła się z chorym serduszkiem . Wada jest bardzo złożona i trudna (wrodzona wada serca pod postacią zespołu izomeryzmu  prawostronnego, ubytku przegrody przedsionkowo-komorowej ze wspólną zastawką przedsionkowo-komorową, niedorozwoju lewej komory, odejścia aorty i  pnia płucnego z prawej komory, zastawkowego zwężenia pnia płucnego, prawostronny łuk aorty i dekstrokardia). 
Helena jest już po dwóch trwających ponad trzy tygodnie pobytach w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.  W sierpniu 2011 roku stan naszej córki bardzo się pogorszył i saturacje spadły do 58%, więc zadecydowano o natychmiastowej operacji (zespolenie B-T po lewej stronie Gore-Tex 4mm). Dziecko w ciężkim stanie trafiło na stół operacyjny. (w tym dniu akurat mieliśmy wizytę w poradni, nie chcę nawet myśleć co mogłoby się stać, gdybyśmy akurat jej nie mieli). Po operacji Helenka pomału wracała do formy, niestety lekarze stale nam powtarzali, że wada jest bardzo skomplikowana i że dziecko jest w grupie wysokiego ryzyka; nie przedstawiając jednocześnie żadnych planów leczenia  Heleny. 
W związku z tym postanowiliśmy wziąć sprawę w swoje ręce i ratować nasze jedyne dziecko. Skonsultowaliśmy się z profesorem Edwardem Malcem, wybitnym  kardiochirurgiem, niestety operującym w Monachium.  Profesor zakwalifikował naszą córkę na kolejną operację, która powinna odbyć się już około czterech  miesięcy temu.  Więc czas działa na naszą niekorzyść, a właściwie na niekorzyść zdrowia Heleny.
Koszt operacji to 20 150 EUR plus koszty dojazdu i pobytu na miejscu. Kwota ta niestety przewyższa nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się z prośbą o wsparcie finansowe. Gdyby udało się nam zebrać te pieniążki, Helena ma szansę na operacje nawet już w kwietniu tego roku.
Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacji Serce Dziecka im. Diny Radziwiłłowej
lub przekazać swój 1% podatku

koniecznie z dopiskiem Helena Lasota
KRS 0000266644.  
Konto 12 1160 2202 0000 0001 4668 2533
Każdy grosz jest dla nas na miarę złota…..
 ....a dla naszej córki szansą na życie...!!!!
dziękujemy 
Eliza i Marcin Lasota
501 172 199/501 613 730
 eliza.lasota@o2.pl25.03.2012r.
tutaj szybko i łatwo moźna pomóc Helence....
http://www.siepomaga.pl/f/sercedziecka/c/475
Apel:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane