czwartek, 12 kwietnia 2012

123.Lia Rucińska

Źródło: http://www.lianka.pl/

Jak to z Lią było

Wydawało się, że Lia urodziła się zdrowa. Wszystko w normie, tak inaczej niż jej starsza siostra, wcześniaczek, o której życie drżeliśmy, kiedy swoje pierwsze tygodnie spędzała w inkubatorze. Tym razem wszystko miało być inaczej, lepiej. Lia spała słodko przywiązana chustą do maminego brzucha i nic nie wskazywało na to, co już wtedy czaiło się w uszkodzonych genach.
Lia o czasie zaczęła podnosić główkę, siadać, raczkować. Raczej później niż wcześniej, ale nadal w normie, a przecież każde dziecko ma swoje tempo. Kiedy rówieśnicy zaczynali stawiać pierwsze kroki staraliśmy się pamiętać o tym i nie porównywać. Jest czas, nauczy się. Na wszelki wypadek odwiedziliśmy ortopedę - bioderka w porządku, proszę dać dziecku czas.
Czterdzieści dwa kroczki. Pomalutku, nóżka za nóżką, niepewnie, w stronę półki z książeczkami. W sumie może trzy metry. To był absolutny rekord. Lia skończyła półtora roku i nadal nie była w stanie zrobić więcej niż kilka niepewnych kroków.
Zaczęliśmy szturmować specjalistów. Jeszcze raz ortopeda, potem neurolog, brak odruchów głębokich. Już elektromiografia dała wstępną diagnozę, którą potwierdził test genetyczny. Lia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Jak pomóc

Aby spowolnić postęp choroby, Lia wymaga intensywnego wsparcia, w szczególności regularnej fizjoterapii, której koszt przekracza nasze możliwości. Pragnęlibyśmy poprosić o przekazanie 1% podatku na pokrycie tych wydatków. Każdy grosik przyczynia się do opóźnienia rozwoju choroby.

Lia jest podopieczną jednej z największych fundacji dla dzieci w Polsce, Fundacji Dzieciom, która pośredniczy w zbieraniu funduszy na leczenie i nadzoruje wydatki z zebranych pieniążków. Na formularzu podatkowym prosimy więc podać następujące szczegóły:
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy: 17789 Rucińska Lia

Zeznanie podatkowe (albo korektę) za ostatni rok podatkowy wraz z odpisem 1% podatku dla Fundacji Dzieciom można też łatwo i za darmo złożyć online na stronie www.pitroczny.pl/pit?krs=0000037904. W polu Cel szczegółowy prosimy koniecznie o wpisanie: 17789 Rucińska Lia.

Jeśli natomiast ktoś byłby tak miły i zechciał przekazywać dalej informację o jednym procencie dla Lii, poniżej jest ulotka, którą można wydrukować i rozpowszechniać:
Leczenie i rehabilitację Lii można też wspomóc bezpośrednio, przekazując darowiznę online przez PayPal albo YetiPay:DZIĘKUJEMY!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane