czwartek, 23 stycznia 2014

328.1% dla potrzebujących z powiatu gostyńskiego cz.3

Źródło: "Życie Gostynia" Nr 4 24 stycznia 2014, artykuł i opracowanie Pani Dorota Jańczak oraz www.zycie-gostynia.pl

732 606, 20 zł w ramach 1% przekazali w 2013 roku mieszkańcy powiatu gostyńskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego. 

Adaś Bartkowiak
Adaś Bartkowiak z Bodzewa, gmina Piaski ma 6 lat. Urodził się jako wcześniak, w 30 tygodniuciąży w zamartwicy. Rozpoznano u niego mózgowe porażenie dziecięce: postać połowiczą obustronną, dysplazję oskrzelowo-płucną. Potrzebuje pieniędzy na długotrwałe i kosztowne leczenie. W miarę możliwości wyjeżdża na turnusy rehabilitacyjne. Od lipca ubiegłego roku chodzi. - Zrobił niesamowity postęp. Obecnie jest rehabilitowany w szkole w Bodzewie. Mamy możliwość wyjechania na turnus, ale wszystko zależy od stanu zdrowia Adasia. Przed nami usunięcie migdałów. Synek ciągle łapie choroby. Ma problemy z odpornością - mówi Elżbieta Bartkowiak. Jeśli chciałbyś pomóc Adasiowi, w odpowiednim miejscu w zeznaniu podatkowym, wpisz nr KRS: 0000037904. Ważne, by w rubryce „informacje uzupełniające, cel 1%” znalazł się zapis: Bartkowiak Adam 7124.

Wojtek Napierała

Wojtek Napierała z Gostynia ma 8 lat. Jest chory na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe spastyczne znacznego stopnia. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji, która da mu nadzieję na lepszą przyszłość, aby kiedyś mógł stanąć na własnych nóżkach. Aby wspomóc chłopca, należy 1% z podatku PIT na nr KRS 0000037904. Koniecznie trzeba dopisać: dla Wojtka Napierały nr 4703.

Zachariasz Harendarz

Zachariasz Harendarz mieszka w Rokosowie, gmina Poniec. Ma pięć i pół roku. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Zdiagnozowano u niego również wiotkość kończyn dolnych oraz pęcherz neurogenny. Przeszedł wiele operacji. Korzysta z pomocy specjalistów: okulisty, neurochirurga, neurologa i rehabilitanta. Aby pomóc Zachariaszkowi należy wpisać nr KRS: 0000050135 i hasło: Zachariasz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane