czwartek, 23 stycznia 2014

329. 1% dla potrzebujących z powiatu gostyńskiego cz.4

Źródło: "Życie Gostynia" Nr 4 24 stycznia 2014, artykuł i opracowanie Pani Dorota Jańczak oraz www.zycie-gostynia.pl

732 606, 20 zł w ramach 1% przekazali w 2013 roku mieszkańcy powiatu gostyńskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego. 

Jaś Gawrych
Jaś Gawrych pochodzi z Gostynia. Opiekuje się nim rodzina zastępcza, która o niepełnosprawnym chłopcu dowiedziała się z programu „Ekspres Reporterów”. - Jasiek od razu zdobył nasze serca. Od kwietnia 2012 roku jest naszym synkiem, a my jego rodzicami zastępczymi. Naszym celem jest zapewnienie Jaśkowi domu wypełnionego ciepłem i miłością oraz jego dalsza rewalidacja i rehabilitacja wzroku - tłumaczy Alicja Bierbasz - Krawczyk. Jaś przyszedł na świat dużo za wcześnie. W chwili urodzenia ważył niespełna kilogram i miał niewielkie szanse na przeżycie. Zwalczył sepsę, wylewy krwi do mózgu i inne wcześniacze przypadłości. Jaś cierpi na retinopatię wcześniaczą. W swoim krótki życiu przeszedł już 5 operacji oczu. Zabiegi nie przyniosły jednak oczekiwanego efektu. Jaś jest dzieckiem niewidomym. Ale ma możliwości wzrokowe. Rehabilitacja wzroku jest więc w tym momencie bardzo istotna. W zbieraniu funduszy na leczenie Jaśka pomaga Fundacja Dzieciom „ Zdążyć z Pomocą”. Aby przekazać 1% podatku na Jasia wystarczy wypełniając odpowiednią rubrykę w zeznaniu PIT wpisać: KRS 0000037904, koniecznie z dopiskiem19127 Gawrych Jan.

Rozalka Podziemek

Rozalka Podziemek z Borku Wlkp. urodziła się 9 maja 2012roku z obustronnym głębokim niedosłuchem czuciowo-nerwowym. Czyli w skrócie jest głucha i bez specjalnego sprzętu nie jest w stanie normalnie się rozwijać. - Nasza historia jest długa. Dokładną diagnozę dostaliśmy jak Rozalka miała 10 miesięcy. Od 11 miesiąca życia była aparatowana aparatami słuchowymi. Niestety mimo aparatów o największej mocy nie było reakcji na dźwięk. W lipcu Rozalka była na kwalifikacji do wszczepienia implantu ślimakowego. Udało się i tak 31 października 2013r przeszła operację. Pięć tygodni później miała podłączony procesor mowy. Dzięki temu urządzeniu Rozalka słyszy i reaguję - opowiada mama dziewczynki. Jest coraz lepiej, ale żeby wszystko było w porządku, przed nią wiele godzin rehabilitacji pod okiem specjalistów. Rozalka jak na razie ma raz w tygodniu zajęcia w Ośrodku Rehabilitacji i Terapii Rodzin Dzieci z Wadą Słuchu we Wrocławiu. - Jest to jeden z najlepszych ośrodków w Polce, dlatego zdecydowaliśmy się na wizyty właśnie tam. Wiąże się to z odpłatnymi lekcjami dla Rozalki. W lutym czeka nas kolejna regulacja i ustawienie procesora mowy – tym razem w Berlinie - opowiadają rodzice Rozalki. Później konieczne będą wizyty kontrolne. Rozalka jest podopieczną Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu „Orator”. Można dziewczynkę wspomóc. Należy wpisać nr KRS 0000160724, koniecznie z dopiskiem: dla Rozalii Podziemek.

Weronika Kowalik

Weronika Kowalik z Pępowa ma 15 lat.Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, co wywołało szereg innych komplikacji w jej organizmie. Po urodzeniu przeszła kilka poważnych operacji, dzięki którym jej stan zdrowia uległ poprawie. Obecnie porusza się o kulach, ale dzięki rehabilitacji i odpowiedniemu sprzętowi ortopedycznemu, może kiedyś będzie chodzić sama. Weronika chodzi do szkoły w Pępowie, gdzie należy do chóru. Można pomóc 15 - latce, przeznaczając 1% na OPP: Dolnośląską Fundację Rozwoju Ochrony Zdrowia, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000050135 wraz z dopiskiem: ,,Rubin".

Mateusz Wachowiak

Mateusz Wachowiak ze Strzelec Małych, gmina Piaski urodził się 29 września 2011 r. Po porodzie okazało się, że jego lewa rączka nie wykształciła się w całości. Ma krótszy bark, nie ma dłoni oraz kości promieniowej i łokciowej. Oprócz tego lekarze zdiagnozowali u niego utajony rozszczep kręgosłupa. Wymaga ciągłej rehabilitacji. - Żeby ułatwić mu życie, chcemy kupić mu protezę rączki, która jest bardzo droga - mówią Joanna i Michał, rodzice maluszka. Można im pomóc w tym przedsięwzięciu, należy przekazać 1% podatku, wpisując w odpowiedniej rubryce nr KRS 0000186434, koniecznie z dopiskiem Mateusz Wachowiak 217/W.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane