środa, 22 stycznia 2014

326. 1% dla potrzebujących z powiatu gostyńskiego cz.1

Źródło: "Życie Gostynia" Nr 4 24 stycznia 2014, artykuł i opracowanie Pani Dorota Jańczak

732 606, 20 zł w ramach 1% przekazali w 2013 roku mieszkańcy powiatu gostyńskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego. 

Ania Pawlicka

Ania z Sikorzyna ma 30 lat. Cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, niedowład kończyn dolnych i jednej ręki. Potrzebuje regularnego usprawniania poprzez zajęcia rehabilitacyjne, które między innymi odbywają się w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chwałkowie.  Aby wspomóc mieszkankę Sikorzyna należy przekazać 1% z podatku, wpisując nr KRS 0000186434, koniecznie z dopiskiem dla Ani Pawlickiej

Michał Seiler

Michał z Gostynia w tym roku kończy 22 lata. Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce z niedowładem spastycznym czterokończynowym z przewagą lewej strony. Jest uczniem Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu, do którego uwielbia chodzić. Uczy się tam prac technicznych. Lubi szlifować. 1% głównie wystarcza na rehabilitację trzy razy w tygodniu w Kąkolewie.- Praktycznie cały rok jeździmy. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy mieli z tego zrezygnować. Teraz byłam chora, a mąż chodzi do pracy na zmiany. Nie zawsze mieliśmy czas, żeby Michała zawieźć. W sumie był przestój trzy tygodnie. To z ręką już było o wiele gorzej. Różnicę było widać w tak krótkim czasie, a co by było, gdyby to było miesiącami odkładane? \Sami byliśmy w szoku.- opowiada mama Michała. Chłopakowi można pomóc, wpisując w zeznaniu podatkowym numer KRS 0000050135 z dopiskiem "Śmieszek".

Michał Białkowski

Michał z Czachorowa cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Ma 19 lat. Przeszedł kilka operacji ortopedycznych, ale jego stan zdrowia wymaga ciągłego usprawniania poprzez intensywną ogólnorozwojową rehabilitację. Na spotkania z terapeutą do Kąkolewa Michał jeździ dwa razy w tygodniu. To spory wydatek. Można pomóc Michałowi. Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000050135 koniecznie z dopiskiem "Biały". 

Ania Świdurska

Ania w tym roku ukończy 17 lat. Jest uczennicą Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu. Stwierdzono u niej mózgowe porażenie dziecięce- spastykę czterokończynową. Ania ma za sobą wiele lat ciężkiej rehabilitacji i walki o polepszenie stanu zdrowia. Dziś potrafi stanąć na własnych nogach i przejść bez podtrzymywania się drugiej osoby. Poza tym jeździ na wózku. Dwa razy w tygodniu wyjeżdża na zajęcia rehabilitacyjne do Górzna. Prócz tego zajęcia usprawniające ma także w Gostyniu. Za pieniądze z 1 % na przełomie maja i czerwca ubiegłego roku udało się jej wyjechać na turnus rehabilitacyjny. Ania chce często ćwiczyć, chodź czasami wykazuje także zmęczenie. - Gdy córka przyjeżdża ze szkoły, zje obiad i jedzie na ćwiczenia. Są tygodnie, gdy nie ma ani jednego dnia wolnego. Czasami muszę ją namawiać. Mówi: "nie dosyć, że w szkole miałam rehabilitację, to jeszcze muszę jechać tam?". Ja jej tłumaczę, że jeśli chce, aby wszystko było dobrze, to musi. Zauważamy efekty tych ćwiczeń- opowiada mama nastolatki. Anię z Gostynia można wspomóc wpisując w zeznaniu nr KRS 0000186434

Ania Kasperkowiak

Ania ze Stefanowa, gmina Piaski ma 24 lata. Cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym. Od tego roku uczęszcza do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Piaskach. - Wożona jest specjalnym busem, do którego można włożyć wózek inwalidzki- wyjaśnia mama Ani. Wcześniej dziewczyna była uczennicą szkoły w Brzeziu. Należy do Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych w Pogorzeli. Umiarkowany stopień niepełnosprawności intelektualnej oraz problemy ruchowe nie pozwalają jej na swobodne funkcjonowanie. Jednak z Anią można nawiązać kontakt słowny i porozumieć się. Zajęcia usprawniające 24-latka ma jedynie w ośrodku w Piaskach. Na wyjazdy do specjalistów niestety nie stać rodziców. Na dofinansowanie ze strony państwa mogą liczyć częściej niepełnoletni niepełnosprawni. Dziewczynie można pomóc, wpisując w zeznaniu podatkowym nr KRS fundacji, do której należy Ania: 0000037904 oraz numer: 1404.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane