czwartek, 23 stycznia 2014

327. 1% dla potrzebujących z powiatu gostyńskiego cz.2

Źródło: "Życie Gostynia" Nr 4 24 stycznia 2014, artykuł i opracowanie Pani Dorota Jańczak oraz www.zycie-gostynia.pl

732 606, 20 zł w ramach 1% przekazali w 2013 roku mieszkańcy powiatu gostyńskiego na rzecz organizacji pożytku publicznego. 

Eryk Wołodźko
Eryk Wołodźko z Pogorzeli cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, które wykryto u niego kilka miesięcy po urodzeniu. Chłopak jest sparaliżowany. Nie może mówić i chodzić. Jednak jest w pełni świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Należy do Towarzystwa Osób Niepełnosprawnych w Pogorzeli. Cały czas poddawany jest zabiegom rehabilitacyjnym. Jednak potrzebne są na to pieniądze. - 1% to niby niewiele, ale uwierzcie, że dla Eryka to bardzo dużo - mówi Żaneta Wołodźko, mama chłopca. Jeśli chcesz wesprzeć Eryka, przy wypełnianiu zeznania podatkowego, koniecznie pamiętaj o kilku ważnych rzeczach. W odpowiedniej rubryce wpisz numer KRS: 0000 186 434 z dopiskiem: „darowizna na leczenie i rehabilitację Eryka Wołodźko 73/W”.

Julka Mikołajczak
Julka Mikołajczak z Gostynia ma 4 lata. W ostatnim czasie ludzie dobrych serc zorganizowali akcję, podczas której na szeroką zbierali pieniądze na kosztowne urządzenie, dzięki któremu dziewczynka będzie mogła porozumiewać się ze światem. Udało się! Jednak to nie koniec wydatków. Pieniądze nadal są potrzebne na chociażby oprogramowanie i środki higieniczne. Przypomnijmy, że Julka urodziła się z rdzeniowym zanikiem mięśni. - Ta okrutna choroba sprawia, że nie może samodzielnie się poruszać a nawet oddychać. Pomimo tego, że Julcia nie będzie biegać i bawić się jak inne dzieci, jednego jej nie brakuje – radości życia i wielkiej ciekawości świata - tłumaczą Weronika i Damian, rodzice Julki.Mamy szansę pomóc dziewczynce. Należy wpisać nr KRS: 0000037904 z dopiskiem: „na pomoc i ochronę zdrowia Julki Mikołajczak 7312”.

Daniel Kubiak
Daniel Kubiak z Pudliszek w tym roku skończy 16 lat. Chłopak urodził się z dziecięcym porażeniem mózgowym. To spowodowało u niego niedowład spastyczny czterokończynowy. Wymaga stałego leczenia i rehabilitacji ogólnorozwojowej. Daniel ma wadę wzroku – astygmatyzm, co utrudnia mu naukę i samodzielne poruszanie bez opiekuna. - Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje rehabilitacji syna. Dlatego prosimy o pomoc. Wspaniałe jest to, że Daniel od urodzenia walczy z chorobą i nie daje się jej pokonać się - stwierdza mama chłopca. Można pomóc Danielowi. Wystarczy przekazać odpis 1% podatku dochodowego na jego subkonto. W zeznaniu podatkowym należy wpisać nr KRS 0000050135, koniecznie z dopiskiem - "SYNEK".

Oskar Kaczmarek

Oskar Kaczmarek z Pasierb, gmina Pępowo ma 8 lat. Chodzi do szkoły w Skoraszewicach. Urodził się z rozszczepem kręgosłupa - przepukliną oponowo rdzeniową i wodogłowiem, czego następstwem jest niedowład kończyn dolnych. Jest po wielu poważnych operacjach. Robi postępy w rehabilitacji. - Coraz lepiej chodzi. Gdyby nie ćwiczył, byłoby gorzej - przekonuje mama chłopca. Regularnie musi korzystać z pomocy urologa, nefrologa, neurologa, neurochirurga, ortopedy i rehabilitanta. - Oskar bardzo lubi sport ,najbardziej piłkę nożną marzy aby kiedyś w nią zagrać. Mamy nadzieję, że przyjdzie czas, gdy to nastąpi - dodaje mama. W tym roku rodziców Oskara czeka dodatkowy wydatek - nowy wózek, który kosztuje 7 tys. zł. Można pomóc, wpisując w odpowiedniej rubryce nr KRS 0000037904. Koniecznie należy dopisać: 7649 Kaczmarek Oskar.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane