czwartek, 6 września 2012

178. Maciuś Kowalewski

Źródło: http://www.maciekkowalewski.cba.pl/

....diagnoza lekarska nie pozostawiała cienia nadziei: "mózgowe porażenie
dziecięce pod postacią czterokończynowego niedowładu spastycznego"
- jednym słowem – roślinka..... i wielki znak zapytania..... dziś wiem, że tylko
miłość do syna, ciężka praca i wiara, że się uda oraz pomoc życzliwych ludzi
sprawia, że jest szansa by Maciej poznał życie bez wózka...
Nie odtrącajmy dzieci z wyrokiem, one mają szansę....

Drodzy Państwo!
„Powiedz mi Maciuś czy mnie kochasz? Kocham Cię mamo, kocham Cie tato, za to, że i wy mnie kochacie tak samo jak ja was kocham za to, że…”


Drodzy Państwo,
Maciuś ma obecnie 3,5 roczku. Jest dzieckiem obciążone wcześniactwem (30 tyg.), ZCKN, po przebytych krwawieniach śródmózgowych, z zaburzeniami przemian cyklu mocznikowego po przebytej hiperamonemii. Konsekwencją tak ciężkiego okresu noworodkowego jest dziecięce porażenie mózgowe z niedowładem czterokończynowym.
Maciuś od samego początku jest poddawany intensywnej rehabilitacji. Sam nie siedzi, nie pełza – jednak żyje i pragnie żyć. Cieszy się każdym nowym dniem. Mimo opóźnienia rozwojowego i upośledzenia z chęcią uczestniczy w zabiegach, jest otwarty na nowe bodźce i stymulacje dostarczane poprzez nowe formy terapii. Zaczynamy zauważać efekty tak ciężkiej i intensywnej rehabilitacji. Maciej wymaga stałej i szeroko ukierunkowanej terapii z wykorzystaniem różnych form i metod psychologiczno – pedagogicznych, ponadto musi korzystać z pomocy specjalistów różnych dziedzin medycyny i psychologii. Dzięki intensywnej rehabilitacji ma duże szanse poradzenia sobie z chorobą, ma szanse być takim jak Ty, potrafić chodzić, mówić, cieszyć się życiem.
W marcu 2012roku, miał przeprowadzony pierwszy zabieg fibrotmii, który przyniósł poprawę jego stanu fizycznego. Maciuś jest bardziej rozluźniony, potrafi więcej wykonać rączkami, zaczął wykonywać kilku sekundowe podpory, przekręcać się. Aby ułatwic Maciusiowi dalszą rehabilitację oraz możliwość samodzielnego siedzenia, konieczny jest drugi zabieg fibrotomii, planowany na początek 2013roku. Koszt tego zabiegu na dzień dzisiejszy to ok. 11 tys.zł. Nam rodzicom, na chwilę obecną jest to zbyt duży wydatek, którego nie jesteśmy w stanie sami pokryć. Dlatego też, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu tego zabiegu. Z okazaną dobroć i pomoc, serdecznie dziękujemy.Z wyrazami szacunkuEwa i Artur Kowalewscy

Wpłaty prosimy kierować na konto:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank Pekao S.A. I O/Warszawa
41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem:
9996 Kowalewski Maciej darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

PIERWSZY ROCZEK ŻYCIA MACIUSIA:http://www.maciekkowalewski.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=48:pierwszy-rok&catid=32:pierwszy-rok&Itemid=47

DRUGI ROCZEK ŻYCIA MACIUSIA: http://www.maciekkowalewski.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=50:drugi-rok&catid=27:drugi-rok&Itemid=41

TRZECI ROK ŻYCIA MACIUSIA: http://www.maciekkowalewski.cba.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61:trzeci-rok&catid=40:trzeci-rok&Itemid=44KONTAKT:


Maciek Kowalewski
Łomża
Poland

e.s.kowalewska@gmail.com Ten adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. Javascript musi być włączony żeby móc go zobaczyć.
602571248

GG 4517665

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentarze są moderowane